پروژه های در حال انجام

 

شناسایی پتانسیل های سرمایه گذاری در حوزه معدن و فرآورده های معدنی استان

در این پروژه پس از بررسی اطلاعات معادن و صنایع معدنی وابسته اعم از فلزی، غیر فلزی و ساختمانی (فعال و غیرفعال) در استان، فرصتهای سرمایه گذاری در بخش اکتشاف، استخراج و مخصوصاً فرآوری مواد معدنی شناسایی خواهد شد در این راه تکمیل زنجیره ارزش مجموعه های معدنی و صنایع وابسته استان و ایجاد صنایع تبدیلی بالا دستی و پایین دستی مورد توجه خاص قرار دارد. مشخص کردن زیرساختهای موجود و مورد نیاز در هر بخش، تعریف خوشه های صنعتی که امکان ایجاد دارد و تعیین میزان افزایش تولید ناخالص ملی حاصل از این فرصت ها از سایر اقدامات در حال انجام در این پروژه است.

 
 

شناسایی پتانسیل های سرمایه گذاری در حوزه کشاورزی استان

در مطالعه حاضر با هدف شناسایی اولویت‌ها و فرصت‌های جدید سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی استان کرمان و با توجه به محدودیت‌های موجود، خصوصاً کمبود منابع آب در استان، ابتدا به بررسی وضع موجود بخش کشاورزی استان کرمان و مزیت‌های موجود سرمایه‌گذاری در این بخش پرداخته می شود و سپس براساس نظر خبرگان، صاحب‌نظران و فعالان این بخش، فرصت‌های جدید سرمایه‌گذاری که تاکنون در استان مورد توجه قرار نگرفتند، شناسایی و تبیین خواهد شد و نهایتا سازوکار سرمایه‌گذاری و پیش‌بینی بازگشت سرمایه در آن مشخص و راهکارهای عملی و اجرایی مناسب جهت سیاست‌گذاری در سطح کلان ارائه خواهد شد.

 
 

شناسایی پتانسیل های سرمایه گذاری در حوزه انرژی استان

از آنجا که مصرف انرژی در بخش سرمایشی استان کرمان به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص خود (منطقه گرم و خشک) بالاتر از حد استاندارد قرار دارد، در این پروژه در راستای افزایش بهره وری و بهینه سازی مصرف انرژی، شناخت راهکارهای مدیریت مصرف بار سرمایشی در بخش های خانگی، عمومی و تجاری استان در حال مطالعه و پیگیری می باشد.

 
 

تدوین مدل تعامل صنعت و دانشگاه

مدل با تاکید بر جاری سازی علوم در صنعت و افزایش توان رقابتی صنایع برای گسترش و کارامدی روابط حوزه کسب و کار و مراکز علمی و پژوهشی تدوین می شود. برای تدوین مدل برگزاری نشست و مکاتبه با مراکز علمی و پژوهشی و اصحاب صنعت برای دریافت نقطه نظرات آن ها و شناخت ظرفیت ها و پتانسیل های این دو بخش، مهم ترین مواردی است که در حال پیگیری است. تا در نهایت سیاست ها و راهکارهای اجرایی مدل با پایش مستمر اجرایی شده و از طریق رصد عملکرد و بهبود مستمر مدل، کارایی آن ارتقا یابد.

 
 

پیاده سازی پنجره واحد الکترونیکی سرمایه گذاری

در این پروژه به دنبال پیاده سازی بخشی از مدل تدوین شده تسهیل فرایند سرمایه گذاری در استان کرمان که به راه اندازی سامانه پنجره واحد الکترونیکی مرتبط است هستیم و این مهم را با حمایت استانداری و از طریق جلب همکاری سازمان های اصلی مجوز دهنده پیگیریم. با راه اندازی این سامانه امیدوار هستیم تا ضمن شفاف سازی فرایند سرمایه گذاری در حوزه های مختلف شاهد کاهش چشمگیر زمان فرایند اخذ مجوزها و استعلام ها و در نتیجه تسهیل فرایند سرمایه گذاری در استان کرمان باشیم.

 
 

پیگیری اصلاح و بهبود رتبه ایران در مولفه ی اجرای قراردادها Doing Business بانک جهانی

 
 

تدوین نقشه راه بومگردی استان